بلاگ

درمان واریس

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

 

- درمان‌های غیرجراحی

- درمان های ابلیشن

در ابلیشن اندوترمال داخل رگ‌های گشاد شده و واریسی به منظور بستن آن‌ها گرم می‌شود. پزشک برای بالا بردن دما از امواج رادیوفرکوئنسی استفاده می‌کند.

این عمل جایگزینی با تهاجم کمتر برای درمان اتساع عروق است. این روش تحت بی‌حسی موضعی و ضمن هوشیار بودن بیمار انجام می‌شود و پزشک فقط ناحیه اطراف رگ را بی‌حس می‌کند. پزشک برش بسیار ظریفی را داخل رگ ایجاد می‌کند و لوله بسیار باریکی به نام کاتتر را درون رگ قرار می‌دهد. سپس دستگاهی برای ایجاد گرما سر لوله گذاشته می‌شود و رگ بسته می‌شود. بیمار پس از پایان عمل معمولاً می‌تواند سر پا بایستد و ترخیص شود.

 

اسکلروتراپی با فوم

در این روش فوم مخصوصی داخل رگ‌های گشاد شده تزریق می‌شود. مواد شیمیایی موجود در فوم پوشش داخلی رگ‌ها را ملتهب می‌کند و منجر به بسته شدن آن‌ها می‌شود.

 

اسکلروتراپی با فوم می‌تواند واریس را درمان کند، البته باید دو یا سه جلسه درمان انجام شود. اسکلروتراپی نیز مانند ابلیشن اندوترمال نسبت به جراحی تهاجم کمتری دارد و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

 

اسکلروتراپی 

در درمان واریس با روش اسکلروتراپی، یک ماده‌ی شیمیایی به وریدهای واریسی کوچک و متوسط تزریق می‌شود و آ‌نها را از بین می‌برد. اسکلروتراپی نیاز به بی‌هوشی ندارد و می‌تواند در مطب یا کلینیک انجام شود.

در اسکلروتراپی، درجه درد به اندازه سوزن مورد استفاده بستگی دارد. بعضی از پزشکان از یک بی‌حس‌کننده موضعی خفیف برای به حداقل رساندن درد استفاده می‌کنند. تزریق به وسیله یک اسکن اولتراسوند به رگ هدایت می‌شود. پس از اسکلروتراپی، واریس پس از چند هفته شروع به محو شدن می‌کند

 

بیمار باید بتواند بلافاصله پس از اسکلروتراپی راه رفته و به کار و فعالیت خود بازگردد. البته لازم است تا به مدت یک هفته جوراب واریس بپوشد. باید از قرار گرفتن ناحیه تحت تابش نور خورشید به مدت دو هفته باید خودداری شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به کلینیک واریس جهاد دانشگاهی می باشد.

Copyright © {2018} varicetherapy.ir All Rights Reserved

 

Design by Sepanj

 

جستجو